Kraków, Wielicka 57

Otoczenie

Nieruchomość bezpośrednio sąsiaduje z ulicą Wielicką. Po przeciwnej stronie ulicy Wielickiej przeważa zabudowa mieszkaniowa. Od strony północnej nieruchomość sąsiaduje bezpośrednio z placem, na którym znajdują się pawilony usługowe. Na południowy – zachód i na zachód od przedmiotowej nieruchomości położone są tereny, które wcześniej były terenami kamieniołomów.

Obecnie realizowana jest tam inwestycja mieszkaniowa Wielicka Garden (116 lokali mieszkalnych). 

Dostępność komunikacyjna mapa

Nieruchomość jest dostępna od ulicy Wielickiej. Wjazd do parkingu podziemnego zorganizowano drogą wewnętrzną od strony ulicy Jerozolimskiej. Od zachodniej strony budynku położonego wzdłuż ulicy Wielickiej, usytuowane są wejścia do klatek. Wejścia główne do części handlowo – usługowej zlokalizowane są wzdłuż ulicy Wielickiej. Wzdłuż budynku, od strony wejść do klatek schodowych, przebiega uliczka osiedlowa, która umożliwia wyjazd z osiedla na ulicę Wielicką zarówno od strony północnej, jak i południowej.
Nieruchomość cechuje dobre położenie pod względem komunikacyjnym. Ulica Wielicka, przy której położona jest przedmiotowa nieruchomość, prowadzi do mostu Powstańców Śląskich, który z kolei przechodzi w ulicę Starowiślną prowadzącą na Stare Miasto w Krakowie.
W bezpośrednim sąsiedztwie przedmiotowej nieruchomości przy ulicy Wielickiej znajdują się przystanki tramwajowe linii nr: 3, 6, 9, 13, 24, 50, 69, a także przystanki autobusowe linii: 107, 143, 243, 301 oraz 643.
Dworzec kolejowy Kraków Główny jest położony około 7 km od przedmiotowej nieruchomości.

Najbliższe lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice znajduje się w odległości około 30 km od przedmiotowej nieruchomości (tj. około 25 minut samochodem).

Opis nieruchomości

BUDYNEK

Budynek, w którym znajdują się lokale usługowe, składa się z 6 kondygnacji naziemnych i jednej kondygnacji podziemnej (z garażem). Budynek oferuje łącznie 80 mieszkań oraz cztery lokale w części handlowo-usługowej na parterze. Na kondygnacji podziemnej znajduje się garaż, który oprócz miejsc postojowych, zapewnia także komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne. Dodatkowo dostępnych jest ok. 40 miejsc parkingowych naziemnych zlokalizowanych wokół budynku.
Wjazd do garażu podziemnego znajduje się od ulicy osiedlowej.

 

LOKAL USŁUGOWY LU2 O POW. 507,49 m2 ZOSTAŁ WYNAJĘTY. 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • Konstrukcja budynku: żelbetowe i ceglane ściany nośne, zewnętrzne i wewnętrzne, żelbetowe słupy, belko-ściany i podciągi;
 • Fundamenty: fundament bezpośredni w postaci płyty fundamentowej o stałej grubości d = 60 cm;
 • Ściany zewnętrzne: ściany parteru – w całości wylewane, ściany ostatniej kondygnacji – warstwowe w/g wytycznych architektonicznych, pozostałe ściany zewnętrzne – murowane z cegły silikatowej gr.25 cm, ocieplonej 15 cm warstwą izolacji termicznej, w całości otynkowane w technologii lekkiej-mokrej;
 • Dach budynku: pełny odwrócony w technologii „Roofmate” przykryty papą- termozgrzewalną
 • Ściany wewnętrzne: do pierwszego piętra żelbetowe, w pozostałej części jako murowane z cegły silikatowej;
 • Drogi i chodniki: z kostki betonowej;
 • Instalacje: ochrony przeciwpożarowej, kanalizacja sanitarna, elektryczna, instalacja oświetlenia awaryjnego, odgromowa, wentylacji, grzewcza i wody użytkowej.
 • Wykończenie pomieszczeń:
  - ściany tynkowane i malowane farbą emulsyjną,
  - posadzka usług: płytki gresowe, komunikacja ogólna: płytki lastriko lub gresowe antypoślizgowe, mieszkania: panele drewniane, płytki gresowe, taras rekreacyjny: płytki betonowe lub drewniane panele tarasowe.

 

 

Galeria