Warszawa, Górczewska 216/218 (Tesco)

Otoczenie

Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości zdominowane jest przez zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Nieruchomość od strony północnej sąsiaduje bezpośrednio z osiedlem Lazurowym, kompleksem wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Od strony wschodniej i zachodniej występuje również nowa zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Ponadto od wschodu przedmiotowa nieruchomość graniczy bezpośrednio z nieruchomością zabudowaną budynkiem hotelowym.
Natomiast od strony południowej nieruchomość ograniczona jest ulica Górczewską. Po drugiej stronie ulicy w odległości ok. 200 m znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z tzw. „wielkiej płyty”. W dalszym sąsiedztwie przedmiotowej nieruchomości zlokalizowana jest pętla autobusowa Os. Górczewska.

Dostępność komunikacyjna mapa

Nieruchomość jest dostępna od ulicy Górczewskiej poprzez dwa wjazdy oraz od północy od ulicy Pełczyńskiego.
Nieruchomość cechuje bardzo dobre położenie pod względem komunikacyjnym. Ulica Górczewska jest jedną z głównych ciągów komunikacyjnych Bemowa. W odległości około 300 m w kierunku wschodnim krzyżuje się z ulicą Powstańców Śląskich, natomiast w odległości około 1.000 m w kierunku zachodnim z trasą ekspresową S8, która zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A2, łączącą Warszawę z Berlinem.
W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości przy ulicy Górczewskiej znajdują się przystanki obsługiwane przez liczne linie autobusowe i tramwajowe.
W odległości około 200m znajduje się pętla autobusowa Os. Górczewska, z której odjeżdżają dodatkowe linie autobusowe.
Dodatkowo, przy skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej z ulicą Powstańców Śląskich planowany jest przystanek II linii metra Powstańców Śląskich. 
Dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia jest położony około 7 km od przedmiotowej nieruchomości.
Najbliższe lotnisko - Port Lotniczy Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się w odległości około 15 km od przedmiotowej nieruchomości.

Opis nieruchomości

GRUNT

Nieruchomość składa się z działek ewidencyjnych o numerach 78/1, 78/6, 78/7, 78/8, 79, 80 oraz 85, z obrębu 6-11-03 o łącznej powierzchni 72.321 m2, zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Górczewskiej 216/218 oddanych w użytkowanie wieczyste. Na nieruchomości znajduje się budynek hipermarketu oraz zespół budynków biurowych.

 

 

BUDYNKI

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem handlowym, w którym zlokalizowany jest sklep Tesco, Media Markt, Sports Direct, Black Red White oraz pasaż handlowy z mniejszymi lokalami handlowymi, dwoma połączonymi ze sobą budynkami biurowymi, stacją paliw oraz myjnią samoobsługową. Na części południowej (wzdłuż ulicy Górczewskiej) oraz północnej przedmiotowego terenu urządzony jest parking naziemny.

Dwa połączone ze sobą budynki biurowe zlokalizowane są we wschodniej części działki. 
Dodatkowo przed budynkiem handlowym zlokalizowane są 3 kioski stacji paliw od strony ulicy Górczewskiej oraz za budynkiem handlowym samochodowa myjnia ręczna.

Galeria