Kraków, Tatarska 9

Otoczenie

Nieruchomość położona jest w kwartale ulic Tatarskiej, Lelewela, Stachowicza, Włóczków. Część budynków położona w tym kwartale została wybudowana przed I wojną światową oraz jest wpisana do rejestru zabytków.

Nieruchomość od strony północnej sąsiaduje z budynkami stanowiącymi garaże. Od strony wschodniej nieruchomość sąsiaduje z kamienicą, w której przeważa funkcja biurowa.

Od strony południowej sąsiaduje bezpośrednio z ulicą Tatarską, a dalej z budynkami mieszkalnymi. Od strony zachodniej sąsiaduje z kamienicami wpisanymi do rejestru zabytków.

Dostępność komunikacyjna mapa

Nieruchomość jest dostępna od ulicy Tatarskiej. Wjazd do parkingu podziemnego zorganizowano od strony ulicy Tatarskiej przez działkę ewidencyjną nr 399/6.
Przedmiotową nieruchomość cechuje bardzo dobre położenie pod względem komunikacyjnym. W pobliżu znajduje się skrzyżowanie ulic Tadeusza Kościuszki z Aleją Trzech Wieszczów, która dalej przechodzi w most Dębnicki.
W bezpośrednim sąsiedztwie przedmiotowej nieruchomości przy ulicy Tadeusza Kościuszki znajdują się przystanki tramwajowe linii nr: 1, 2, 6 oraz autobusowe linii: 109, 229, 605.
Dworzec kolejowy Kraków – Główny jest położony w odległości około 5 km od przedmiotowej nieruchomości.

Najbliższe lotnisko - Port Lotniczy Kraków - Balice znajduje się w odległości około 15 km od przedmiotowej nieruchomości (tj. około 20 minut jazdy samochodem).

Opis nieruchomości

 BUDYNEK

Budynek składa się z 6 kondygnacji naziemnych i jednej kondygnacji podziemnej. Charakteryzuje się dominującą funkcją mieszkalną z częścią usługowo – handlową usytuowaną na parterze. Podziemny parking zapewnia 27 miejsc postojowych oraz pomieszczenia techniczne i rowerownie / wózkownie, pomieszczenie z wodomierzem, śmietnik, pomieszczenie gospodarcze.
Wjazd do garażu podziemnego znajduje się od ulicy Tatarskiej.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Konstrukcja budynku: żelbetowa monolityczna,
  • Fundamenty: denna płyta żelbetowa;
  • Ściany zewnętrzne: żelbetowe oraz beton komórkowy, okładzina - cegła ceramiczna
  • Dach budynku: konstrukcji krokwiowej drewnianej; pokrycie dachu - blacha tytan- cynk
  • Ściany wewnętrzne: beton komórkowy
  • Chodnik na tyłach budynku: z płyt betonowych;
  • Instalacje: sanitarne i odwadniające, elektryczne, ogrzewania C.O., wentylacji. 

 

 LOKALE USŁUGOWE
 
Na parterze budynku znajdują się dwa lokale usługowe LU1 i LU2. 
Lokal LU1 o pow. 253,14 m2 składa się z: pięciu pomieszczeń biurowych, wiatrołapu, korytarza, trzech toalet, pomieszczenia socjalnego, pomieszczenia gospodarczego.
 
Lokal LU2 o pow. 103,18 m2 składa się z: pomieszczenia biurowego. 

Galeria